Pinnes jeb akne ir ārkārtīgi plaši izplatīta parādība – tā skar vismaz 80% pusaudžu un 40% pieaugušo1. Cīņā ar pumpām mēs uzreiz iedomājamies krēmus un ārstēšanu… un aizmirstam visu par ikdienas attīrīšanu, kas nav nekas cits kā pirmais solis piņņu profilaksē. Francijā 1 no 4 sievietēm2 regulāri nemazgā savu seju no rīta. Pārāk bieži ādas attīrīšanai netiek pievērsta nepieciešamā uzmanība, lai gan tai vajadzētu būt daļai no jebkuras piņņu ārstēšanas procedūras - ir jārīkojas, pirms parādās pumpas. Tas ir jo īpaši svarīgi šobrīd, kad masku valkāšana saasina jebkuras ādas problēmas. “Masknes” – maskas valkāšanas rezultātā izveidojušos piņņu – bubulis ir jauns bieds taukainai ādai. Šobrīd mēs zinām, ka, divas reizes dienā lietojot pielāgotu seju attīrošu līdzekli, tas ir pirmais solis taukainas ādas un ādas ar noslieci uz pinnēm kopšanā.

 

1   F. Ballanger and B. Dréno, “Acné,” EMC (Elsevier Masson SAS, Paris), Traité de Médecine Akos. pp. 2–0650, 2010

2  IPSOS, Francija, 2019. gada 12. jūlijs

 

Woman touching her pimples

NO TAUKAINAS ĀDAS LĪDZ PINNĒM – TRĪS GALVENIE PUNKTI

Pūtītes un “melnie punkti” ir saistīti ar trim parādībām, kas ir tipiskas taukainai ādai un savstarpēji mijiedarbojas.

 

Excess of sebum

1. Jūsu āda ražo pārāk daudz sebuma

Hiperseboreja ir tipiska taukainas ādas parādība, un bieži tā ir saistīta ar paplašinātām porām. Sebums – tauku dziedzeru izdalījumi – tiek ražots pārāk lielā daudzumā, un tas ir arī sliktākas kvalitātes. Biezāks, kairinošāks, tāpēc tas veicina ādas bojājumus.

Pores get clogged

2. Jūsu āda sabiezē

Taukainā ādā ar noslieci uz piņņu veidošanos ādas šūnām piemīt sliecība pastiprināti dalīties (hiperkeratinizācija), tādējādi aizsprostojas poras, radot ideālu apstākļus “melno punktu” – slēgto komedonu – un “balto punktu” - atvērto komedonu veidošanai.

 

Bacteria convert in pimples

3. Baktēriju vairošanās

Sebuma uzkrāšanās aizsprostotās porās, kur nepiekļūst skābeklis, rada ideālu vidi, kur vairoties baktērijai Cutibacterium acnes, kas arī rada iekaisušās sarkanās pumpas.

woman looking at her reflection

Pretēji vispārpieņemtajam uzskatam, pinnes nav saistītas ar higiēnas trūkumu. Tuvāk patiesībai būtu apgalvojums “nepareiza higiēna”, kas nozīmē, ka attīrošie līdzekļi nav pielāgoti individuālajām vajadzībām. Bieži tie ir pārāk abrazīvi, piemēram, tīrot ar ziepēm. Vislabākais veids, kā atbrīvoties no pūtītēm un ”melnajiem punktiem", ir izveidot pareizu un pilnīgu kopšanas rituālu, sākot ar attīrošu krēmu, kas papildina jebkādu Jūsu ārsta ieteikto ārstēšanu. Ikdienas higiēnai ir būtiska loma visu veidu piņņu gadījumā, bet vissvarīgākā tā ir iekaisīgas aknes gadījumā2. Kamēr vien attīrošais produkts ir piemērots taukainas ādas un ādas ar noslieci uz piņņu veidošanos vajadzībām.

 

 • Ideālam attīrošajam līdzeklim cīņā ar pūtītēm un melnajiem punktiem” ir jāiedarbojas uz pārmērīgo sebuma veidošanos un jānovērš poru aizssprostošanās, lai neveidotos komedoni. Ādai ar noslieci uz pinnēm ir divi galvenie higiēnas aspekti, kas jāievēro:
 • Maigs attīrošs līdzeklis, kas satur attīrošu vielu, kas neievaino ādu, bet efektīvi samazina pārmērīgo sebuma daudzumu un notīra netīrumus;
 • Keratolītisks attīrošs līdzeklis, kas spēj padarīt ādu gludāku, veikli nolobīt atmirušās šūnas, lai atbrīvotu poras no aizsprostojumiem.

Jūsu sejas ādas attīrīšana ir galvenais solis taukainas ādas vai ādas ar noslieci uz pinnēm kopšanā. Izšķirošais faktors ir izvēlēties pareizo attīrošo līdzekli, kā mēs to tikko uzzinājām. Tomēr arī tīrīšanas biežums ir būtisks. Taukainas ādas un pūtīšu gadījumā mēs bieži vēlamies novērst visus neglītos ādas trūkumus (sebumu, spīdumu, blāvo ādu, nelīdzeno ādas toni...), tāpēc mēs pārspīlējam. Taču pārāk intensīva un pārlieku bieža mazgāšana var sabojāt ādas aizsargbarjeru un padarīt to jutīgu, jo īpaši, ja tiek lietoti abrazīvi produkti.

clock in a bathroom

Tīrīšanas pareizais biežums:

 • Divas reizes dienā, no rīta un vakarā
 • Katru dienu ar maigu produktu, kas ir īpaši izstrādāts taukainai ādai un ādai ar noslieci uz pinnēm
 • Reizēm īpaša kopšana ar aktīvu attīrošo līdzekli, kura sastāvā ir keratolītiskas vielas (AHA un BHA) ikreiz, kad Jums ir aizsprostotas poras, “melnie punkti” un pūtītes, līdz tās pazūd.

 • BIODERMA produkta foto, Sebium H2O 500ml, micelārais ūdens ādai ar noslieci uz akni
 • Ikdienas ādas attīrīšanas līdzeklis, ko nav nepieciešams noskalot

  Kombinēta vai taukaina āda Āda ar noslieci uz akni

  Micelārā tehnoloģija

  Sébium H2O

  Dermatoloģiskais micelārais ūdens notīra netīrumus, noņem dekoratīvo kosmētiku, attīra ādu, to nesausinot.

  Kam tas ir paredzēts?

  Pieaugušie, Pusaudži

 • Noskalojams attīrīšanas līdzeklis

  Taukaina vai pūtītēm pakļauta āda

  D.A.F. Patents

  Sébium gel moussant actif

  Dziļi attīra un maigi iedarbojas uz ādu.

  Kam tas ir paredzēts?

  Pieaugušie, Pusaudži

 • BIODERMA produkta foto, Sebium Sensitive 30ml, krēms ādai ar noslieci uz akni
 • Ikdienas ādas kopšana

  Āda ar noslieci uz akni Jutīga un novājināta āda ar noslieci uz akni

  Inflastop™ tehnoloģija

  Sébium Sensitive

  Krēms lietošanai ikdienā ādai ar noslieci uz akni. Nomierina, mitrina, novērš pūtītes un apsārtumu.

  Kam tas ir paredzēts?

  Pieaugušie, Pusaudži

 • BIODERMA produkta foto, Sebium Hydra 40ml, rehidratējošs krēms taukainai ādai
 • Ikdienas ādas kopšana

  Āda ar noslieci uz akni

  Fluidactiv™ patents

  Sébium Hydra

  Barojošs un intensīvi mitrinošs krēms, kas mazina īpaši sausinošas terapijas sekas.

  Kam tas ir paredzēts?

  Pieaugušie, Pusaudži