Pusaudžu un pieaugušo vecumā pumpām nereti ir milzīga nozīme mūsu emocionālā līdzsvara saglabāšanā. Un tas ir normāli, jo mēs dzīvojam uz ārējo tēlu orientētā sabiedrībā. Nav viegli dienu no dienas rādīties cilvēkos un pārvarēt mūsu iedomas par to, cik neatlaidīgi viņi blenž uz mūsu trūkumiem. Šādu priekšstatu sekas nereti ir ļoti sāpīgas mūsu pašcieņai un pašapziņai. Saskaņā ar kādu pētījumu 8 no 10 jauniešiem tic, ka “izskats nosaka mūsu nākotnes panākumus dzīvē”1.

  • Pusaudžu vecumā problēmas ar pinnēm rodas tajā kritiskajā brīdī, kad mēs veidojam savu identitāti, kad mēs svaidāmies starp šaubām un nepieciešamību piederēt kādai grupai. Tomēr no tā cieš lielākā daļa pusaudžu – varbūt tas sniegs Jums mierinājumu… kaut nelielu.
  • Pieaugušajam ir vēl ļaunāk. Pumpas ir uz palikšanu, mēs jūtamies citādāki, un mums šķiet, ka tā nav godīgi. Ik rītu mēs ar cerību ielūkojamies spogulī un no visas sirds cenšamies, lai no mušas neizpūstu ziloni. Nav viegli, ja pumpas ir tad, kad esi par vecu tādām lietām.

1 IPSOS 2015

Sad woman reflection in a mirror

Ja Jums ir pinnes, Jūs bieži domājat, ka tās ir vienīgās, ko cilvēki redz, un ka šī problēma ir vienīgais Jūsu vērtības mērs, svarīgāks par visu citu. Piņņaina āda bieži rada kompleksus, trūkst pārliecības, tādēļ rodas grūtības attiecībās – gan starp mīlētājiem, gan platoniskās. Nevajadzētu atgrūst citus cilvēkus. Jūs neesat tikai cilvēks, kuram ir pinnes. Neļaujiet šādai domai nomākt visu Jūsu psihi un sagraut psiholoģisko līdzsvaru. Sociālajos tīklos šobrīd aizvien biežāk tiek runāts par piņņu problēmu. Daudzas slavenības atbalsta ķermeņa pozitīvisma

#bodypositive kustību, kas cīnās pret fizisku diskrimināciju un atsvešināšanos, ko tā var izraisīt. Un tas ir lielisks signāls. Daži cilvēki ir absolūtā mierā ar savām pinnēm. Ja Jums tomēr šāda situācija šķiet nepanesama, vislabākais veids, kā atgūt savu pašpārliecību un dzīvesprieku, ir atrisināt šo problēmu. Jūs varat lūgt palīdzību savam farmaceitam, lai tas piemeklētu īpaši Jums pielāgotus produktus – gan attīrošos, gan krēmus – un varat konsultēties ar dermatologu.

man wfilming himself

Labāk sadzīvot ar savām pinnēm nozīmē labāk kontrolēt tās. Jums ir vairākas iespējas, kā rīkoties, bet mērķis ir tas pats: neļaut savām nepilnībām kļūt par Jūsu vērtības mēru, neļaut tām gūt virsroku Jūsu dzīvē.

 

  • No pumpu spaidīšanas. Tā ir instinktīva darbība – mēģināt kaut ko darīt ar pumpām, taču tā nav pareizi. Šāda veida pieskārieni pasliktinās Jūsu ādu, un nevajag aizmirst arī par rētu veidošanās risku.
  • Izmēģināt visu un jebko, sākot no trakākajām idejām un beidzot ar Jūsu vecmāmiņas brūvējumiem, lietojot daudzus krēmus vienlaicīgi un nemitīgi mainot savus skaistumkopšanas rituālus.
  • No visaptveroša uzbrukuma Jūsu ādai, lai reizi par visām reizēm atbrīvotos no pumpām, mazgājot tās ar kodīgām ziepēm, attīrošajiem līdzekļiem, kas noplēš ādu, un stipriem skrubjiem, tādējādi tikai vēl vairāk novājinot ādu.
teenager touching her pimples

 

  • Aizgūstiet taukainai ādai piemērotu ikdienas kopšanas rituālu un ievērojiet to, pat ja kādu dienu neesat uzlikusi dekoratīvo kosmētiku. Atcerieties vienmēr, ka āda ir jātīra divas reizes dienā – tas ir veselīgas ādas pamata priekšnoteikums.
  • Dekoratīvo kosmētiku nepilnību slēpšanai izmantojiet piesardzīgi un pārliecinieties, ka esat izvēlējusies poru aizsprostojumus neveidojošus, neokluzīvus produktus, kuru lietošanas rezultātā neveidojas komedoni.
  • Konsultējieties ar dermatologu, lai saņemtu personalizētu ārstēšanu, lai cik smags būtu piņņu stāvoklis. Īstais kritērijs ir Jūsu pumpu ietekme uz Jūsu psihisko veselību. Apzinieties, ka cīņai ar pinnēm nepieciešama ilgtermiņa stratēģija. Vairākas nedēļas vai pat mēnešus var nebūt nekādu paliekošu rezultātu. Taču pirmie uzlabojumi parādīsies visai ātri, jo īpaši, ja ievērosiet ārsta ieteikumus.
woman applying make-up on acne prone skin

BIODERMA produkta foto, Sebium H2O 500ml, micelārais ūdens ādai ar noslieci uz akni

Ikdienas ādas attīrīšanas līdzeklis, ko nav nepieciešams noskalot

Kombinēta vai taukaina āda Āda ar noslieci uz akni

Micelārā tehnoloģija

Sébium H2O

Dermatoloģiskais micelārais ūdens notīra netīrumus, noņem dekoratīvo kosmētiku, attīra ādu, to nesausinot.

Kam tas ir paredzēts?

Pieaugušie, Pusaudži

Noskalojams attīrīšanas līdzeklis

Taukaina vai pūtītēm pakļauta āda

D.A.F. Patents

Sébium gel moussant actif

Dziļi attīra un maigi iedarbojas uz ādu.

Kam tas ir paredzēts?

Pieaugušie, Pusaudži

BIODERMA produkta foto, Sebium Gel moussant F500ml, putojošs attīrošs gels taukainai ādai

Noskalojams attīrīšanas līdzeklis

Kombinēta vai taukaina āda

D.A.F. Patents

Sébium Gel moussant

Maigs attīrošs līdzeklis. Noņem netīrumus, kontrolē spīdumu.

Kam tas ir paredzēts?

Pieaugušie, Pusaudži

BIODERMA produkta foto, Sebium Sensitive 30ml, krēms ādai ar noslieci uz akni

Ikdienas ādas kopšana

Āda ar noslieci uz akni Jutīga un novājināta āda ar noslieci uz akni

Inflastop™ tehnoloģija

Sébium Sensitive

Krēms lietošanai ikdienā ādai ar noslieci uz akni. Nomierina, mitrina, novērš pūtītes un apsārtumu.

Kam tas ir paredzēts?

Pieaugušie, Pusaudži