Woman playing with her baby

Cilvēki bieži runā par "maigu ādu kā zīdainim", kad vēlas aprakstīt vārdos maigu, samtainu ādu. Un tomēr tas ne vienmēr ir tā! Izņemot, protams, priekšlaicīgi dzimušus bērnus, bērna āda jau ir pilnībā izveidojusies dzimšanas brīdī.

Tomēr tā ir plānāka un nepilda savu barjeras funkciju tikpat efektīvi kā pieaugušajiem.

Dažas nedēļas pēc piedzimšanas zīdaiņa āda pārtrauc sebuma ražošanu, un mazuļa tauku dziedzeri netiks atkārtoti aktivizēti līdz pusaudža vecumam.

Tādējādi hidrolipīdu slānis ir plānāks un tāpēc arī neaizsargā ādu, kas noved pie:

 • sausas ādas, kas rada kairinājumu,
 • infekciju izraisītāju vai alergēnu caurlaidības, pasliktinot šo kairinājumu.
Baby in a bath

Turklāt bērna ādas virsma ir divas līdz trīs reizes lielāka nekā pieaugušajam (lielāka virsmas/ķermeņa masas proporcija). Tātad produkts, kas uzklāts uz bērna ādas, vieglāk iekļūst ādā. Iesūkšanos ādā veicina arī mitra vide (āda zem autiņbiksītēm), bojāta āda (autiņu dermatīts) un krokas.


Tāpēc ir svarīgi izmantot efektīvus un īpaši maigus attīrīšanas un ķermeņa kopšanas līdzekļus, garantējot:

 • augstu panesību, ievērojot bērna ādas īpašās vajadzības,
 • augstu drošību, ievērojot stingras sastāva veidošanas un ražošanas prasības, kas pielāgotas zīdaiņa un mazuļa ādas vajadzībām. 

Atopic Skin

Ārēju faktoru, piemēram, vēja, auksta laika, cieta ūdens vai apkures novājināta, bērna āda mēdz kļūt sausa un reaktīvāka.

Ja bērnam ir atopiskais dermatīts, tad viņa āda būs ļoti sausa un raupja, dažreiz ar sarkaniem plankumiem. Jūsu bērna āda ir savilkta un dažreiz niezoša, un viņam ir miega traucējumi.

Atopiskais dermatīts ir dermatoze, kas bieži parādās divu līdz trīs mēnešu vecumā un vairumā gadījumu izzūd pēc vairākiem gadiem. Ādas raga slānis šāda veida ādā ir pārmērīgi caurlaidīgs lipīdu trūkuma dēļ.

Āda vairs pienācīgi nepilda barjeras funkciju. Tā vairs neaizsargā ķermeni no vides alergēniem, ļaujot tiem vieglāk iekļūt ādā. Jutīgums pret šiem alergēniem izraisa iekaisumu, kas rada ekzēmas paasinājumu, kas visbiežāk ir saistīts ar smagu niezi.

Ādas kasīšana rada bojājumus, kas palielina ādas kairinājumu. Āda kļūst vēl caurlaidīgāka alergēniem, kas var izraisīt jaunu akūtu iekaisuma reakciju. Īpaši sausa atopiska āda progresē secīgās paasinājuma un remisijas fāzēs.

 

Ir identificēti trīs galvenie vides alergēnu veidi, kas ir atbildīgi par akūtām iekaisuma reakcijām:

Picto Animal
gaisā esošie alergēni: putekļu ērces, ziedputekšņi, kaķu un suņu spalvas utt .,
Picto Arachide
pārtikas alergēni un
Mineral
kontaktalergēni: niķelis, smaržvielas utt.

Vai autiņu dermatīts ir neizbēgams?

 

Autiņu dermatīts ir izplatīta problēma, kas rodas noteiktās situācijās, piemēram, ja autiņbiksītes berž, āda tiek pārāk agresīvi tīrīta, ir caureja, pārmaiņas uzturā, infekcija vai nāk zobi.

Vairumā gadījumu autiņu dermatīts ir kairinājuma dermatīts, ko izraisa autiņu okluzīvā iedarbība, ko pastiprina saskare ar izkārnījumiem un urīnu, un kas potenciāli ir inficēti ar baktērijām.

Lai novērstu autiņu dermatīta rašanos, ir jānovērš autiņu okluzīvais un macerācijas efekts

Tādēļ jāveic daži piesardzības pasākumi:

 • bieži mainiet autiņus savam bērnam;
 • notīriet mazuļa ādu pēc katras autiņbiksīšu maiņas, izmantojot maigu, ziepes nesaturošu attīrošu līdzekli, kas garantē drošību un panesību (pārāk agresīvi līdzekļi rada ādas barjeras pārmaiņas);
 • viegli nosusiniet ādu, it īpaši ādas krokas;
 • pēc katras autiņu maiņas uzklājiet krēmu, lai nomierinātu ādu, palīdzētu atjaunot epidermu un atbrīvotos no autiņu dermatīta.
 • Ja no autiņu dermatīts neizzūd, tad apmeklējiet ārstu.

 • Zīdaiņus nekad nedrīkst pakļaut saulei.

 

 • Mazu bērnu ādai nepieciešama īpaša, ļoti augsta aizsardzība, kas nodrošina vislabākās drošības garantijas.
Your skin - child protected under the sun
 • Gerda Pētersone, dermatologs.

  Bērniem un mazuļiem ir jālieto saules aizsargkrēms ar SPF50+, kas pasargā gan no UVB, gan no UVA stariem. Atcerieties uzklāt aizsargkrēmu visām saulei pakļautajām vietām. Saules aizsargkrēmu jāuzklāj regulāri un atkārtoti ik pēc divām stundām un ikreiz pēc peldēšanās. 

  Gerda Pētersone, dermatologs.

Rūpīgi pievērsiet uzmanību riska zonām, piemēram, sejai, mutes kontūrām, autiņu zonai un jebkurai zonai, kurā ir krokas.
Zīdaiņu un bērnu ārstēšanu vajadzētu uzticēt speciālistiem. Vienmēr konsultējieties ar farmaceitu, pediatru vai savu ģimenes ārstu.
Iesakām izvairīties no vilnas vai sintētisko apģērbu tiešas saskares ar bērna ādu.
Ļoti bieži mazgājiet bērna iemīļotās rotaļlietas.
Izvairieties no paklāju lietošanas. Pārliecinieties, ka gaiss telpās nav pārāk sauss un, ka istabas temperatūra nepārsniedz 19° līdz 20° C. 

Your Skin - Children

Mazgāšanās laiks ir īpašs brīdis - izmantojiet to maksimāli!

Lai izvairītos no stresa un steigas, pirms mazgāšanās sākuma sagatavojiet visu nepieciešamo. Tas ļaus šajā  brīdī pilnībā koncentrēties uz savu bērnu. Visiem attīrīšanas un ķermeņa kopšanas līdzekļiem ir jābūt bērna ādai drošiem un labi panesamiem.

Ķermenim un matiem:

Viegli nomazgājiet bērnu ar īpaši maigu, ziepes nesaturošu līdzekli, kas respektē jūsu bērna ādas līdzsvaru un nekairina acis. Viegli nosusiniet ādu.
Bērna galvas āda un mati jāmazgā ik pēc divām līdz trim dienām. Izvēlieties maigu šampūnu, kas nekairina acis un respektē bērna ādas un matu līdzsvaru. Viegli izskalojiet bērna matus, pārliecinoties, ka ūdens ir pareizā temperatūrā un spiediens nav pārāk spēcīgs. Pēc katras mazgāšanās mitriniet ādu ar piemērotu kopšanas līdzekli. 

Sejai un acīm:
Izmantojiet vates plāksnīti, lai notīrītu bērna seju ar maigu un ziepes nesaturošu attīrošu līdzekli. Praktiskiem nolūkiem vai vienkārši, lai izvairītos no cieta ūdens, izvēlieties micelāro ūdeni, dermatoloģiskas salvetes vai attīrošu pieniņu, kuru nav nepieciešams noskalot. 

Rokām:
Ādas attīrīšanai paredzētās dermatoloģiskās salvetes ļaus notīrīt bērna rokas tik bieži, cik nepieciešams, visās ikdienas situācijās.

Autiņu maiņai:

Pēc katras autiņbiksīšu maiņas rūpīgi notīriet bērna sēžamvietu, izmantojot maigu, ziepes nesaturošu attīrošu līdzekli, lai attīrītu ādu no visa liekā. Viegli nosusiniet, it īpaši ādas krokas. Ja dodat priekšroku salvetēm, tad izmantojiet bērna ādas attīrīšanai paredzētās dermatoloģiskās micelārā ūdens salvetes. Savukārt, ja dodat priekšroku noskalojamiem līdzekļiem, tad izmantojiet maigu, ziepes nesaturošu attīrošu gelu, kas ir pielāgots bērna ādai.  

Baby in a bath

Jūsu bērna āda ir maiga. Tai jāiemācās sevi aizsargāt pret ārēju stresu.

Tāpēc, lai to pasargātu, jums jāuzklāj bērna ādai piemērots mitrinošs līdzeklis, kas garantē drošību un labu panesību.


Ja bērnam ir normāla āda, tad katru dienu lietojiet mitrinošu pieniņu, lai barotu un aizsargātu viņa ādu.
Sausai ādai izvēlieties ļoti barojošu krēmu, lai atjaunotu aizsargbarjeras funkciju un nodrošinātu tūlītēju ādas komfortu. 

 

Baby - Mom putting cream

PADOMI Zīdaiņiem ar ļoti sausu un atopisku ādu

Papildus dermatologa ieteikumiem jums jāievēro šādi piesardzības pasākumi, lai uzlabotu sava bērna dzīves kvalitāti:

 

 • Katru dienu vai katru otro dienu mazgājiet bērnu siltā vannā. Vannas ūdens temperatūra nedrīkst pārsniegt 35° C, jo sausai ādai nepatīk karsts ūdens. Nelietojiet ļoti putojošus līdzekļus vai vannas sāļus, jo tie var kairināt jūsu bērna ādu.
 • Mazgājiet bērnu, izmantojot maigu, ziepes un smaržvielas nesaturošu attīrošu līdzekli, kas garantē drošību un labu panesību, maigi attīra, remdē niezi un mazina ādas sausumu, ierobežojot mikroorganismu vairošanos, kas var pasliktināt sausas ādas stāvokli.
 •  Pēc vannas ļoti rūpīgi nosusiniet bērna ādu, it īpaši pievēršot uzmanību ādas krokām.
 • Vienu vai divas reizes dienā uzklājiet barojošu un aizsargājošu krēmu, kas garantē drošību un panesību. Tas nomierinās ādu (lai mazinātu niezi) un aizkavēs smagu ādas sausumu, atjaunojot lipīdus (lai nostiprinātu un atjaunotu bojāto ādas barjeru), un ierobežos mikroorganismu vairošanos, kas var pastiprināt ekzēmas paasinājumus. 
 • Izvairieties no alergēniem, kas var izraisīt ekzēmas paasinājumus, piemēram, no putekļu ērcēm, ziedputekšņiem un dzīvnieku spalvām.
 • Bērnu vēlams ģērbt kokvilnas drēbēs, jo citi audumi, īpaši vilna un sintētika, var kairināt ādu.
 • Izvēlieties maigu veļas mazgāšanas līdzekli un pārliecinieties, ka nepievienojat to par daudz, mazgājot bērna apģērbu. Pārāk daudz pievienota veļas mazgāšanas līdzekļa var padarīt ādu ievainojamu. Neaizmirstiet gludināt drēbes, jo tās būs mīkstākas un ādai patīkamākas. 
 • Pārliecinieties, ka jūsu mājas un bērna istabas temperatūra nav pārāk augsta (no 19 līdz 20° C). Pretējā gadījumā gaiss būs ļoti sauss, un kaitēs bērna ādai. 
 • Noskalojams attīrīšanas līdzeklis

  Zīdaiņi un bērni ar normālu ādu

  ABCDerm DERMATOLOĢISKĀ APŅEMŠANĀS

  ABCDerm Gel moussant

  Maigs attīrošs gels, kas nesatur ziepes un ir ideāli piemērots zīdaiņa ādai.

  Kam tas ir paredzēts?

  Bērni, Zīdaiņi

 • Ikdienas ādas kopšana

  Zīdaiņi un bērni ar normālu ādu

  Skin barrier therapy™ patents

  ABCDerm Hydratant

  Ikdienas kopšana, kas aizsargā mazuļa ādu no sausuma.

  Kam tas ir paredzēts?

  Bērni, Zīdaiņi

 • BIODERMA produkta foto, Atoderm Intensive gel crème 500ml, mīkstinošs, atvēsinošs līdzeklis sausai, atopiskai ādai
 • Ikdienas ādas kopšana

  Ļoti sausa, sakairināta vai atopiska jutīga āda

  Skin barrier therapy™ patents

  Atoderm Intensive gel-crème

  Intensīvi novērš niezi. Īpaši atsvaidzinoša barojoša kopšana.

  Kam tas ir paredzēts?

  Visai ģimenei (izņemot priekšlaicīgi dzimušus zīdaiņus)

 • Aizsardzība bērniem

  Zīdaiņi un bērni ar normālu ādu

  Cellular bioprotection™ patents

  Photoderm KID

  Bērnam patīkama aizsardzība no saules, ko apstiprinājuši pediatri.

  Kam tas ir paredzēts?

  Visai ģimenei (bērniem, kas vecāki par 12 mēnešiem)