• Michele Sayag
  Michèle Sayag , Allergist and Medical Strategy Director - BIODERMA.

  Kādas ir pacienta faktiskās ādas problēmas?

  Ļoti bieži pacienti redz, kā mainās āda, un atkarībā no medicīniskā konteksta parādās arī dažādas problēmas. Dažreiz problēmas skar tikai vienu vai divas specifiskas zonas, bet dažkārt tas ietekmē visu ķermeni. Neatkarīgi no tā, vai tas ir sausums, nieze, izsitumi vai čūlas, intensitāte ikvienam var būt atšķirīga un ar laiku mainīties.

  Kā tiek ietekmēta pacienta ikdiena?

  Ādas problēmas ir vienas no galvenajām, ar kurām pacienti cīnās jau slimības sākumā. Ķīmijterapijas izraisītie ādas bojājumi un diabētiskā un dialīzes izraisītā nieze patiešām ietekmē viņu dzīves kvalitāti. Viņi bieži jūtas bezpalīdzīgi, saskaroties ar ādas problēmām, kuras ārsti ne vienmēr uzskata par prioritāti. Tāpēc pacientiem nekas cits neatliek, kā meklēt risinājumus pašiem. Dažiem ir paveicies un viņi satiekas ar veselības aprūpes speciālistiem, kuri ir iesaistīti un palīdz viņiem.

  Kādi ir riski, ja ādas problēmas pasliktinās?

  Kad ādas problēmas kļūst pārāk intensīvas vai nepanesamas, ārsti var samazināt devas vai uz laiku pārtraukt ārstēšanu. Par laimi, ietekme uz ādu izzūd. Attiecībā uz diabēta slimniekiem un pacientiem, kuriem tiek veikta dialīze, pastāv risinājumi, kas viņiem ikdienā palīdzētu un ilgtermiņā mazinātu viņu diskomfortu. Rūpes par ādas problēmām ar krēmiem un losjoniem ir liela daļa no pacienta slimības un aprūpes.

  Michèle Sayag , Allergist and Medical Strategy Director - BIODERMA.

Ir labi zināt, ka

 • 58,3% pacientu uzskata šos ādas traucējumus par nogurdinošiem / sāpīgiem1
 • 75,7% pacientu maina ķermeņa higiēnu un kopšanas paradumus1

 

1Rose Magazine pētījums kopā ar Bioderma, 218 sievietes ar diagnozi krūts vēzis.