Damaged skin - Bruises - Knocks - Bumps

Bojājums var izskatīties atšķirīgi atkarībā no tā, cik spēcīgs ir bijis trieciens un kurā vietā tas trāpījis. Arī kosmētiskās un ķirurģiskās procedūras var izraisīt āda bojājumus.

3 bojājumu veidi

 

1/ Ekhimoze

Ekhimoze veidojas, kad pēc trieciena plīst ādā esošie mazie asinsvadi. Asinis un eritrocīti uzkrājas apkārtējos audos un uz ādas virsmas veido redzami iekrāsotu plankumu. Šāds zilums bieži ir sāpīgs pieskaroties – jo lielāks trieciens, jo sāpīgāks ir sasitums. Ekhimozes krāsa ar laiku mainās, kad eritrocītos esošais hemoglobīns atkal uzsūcas ādā. Ekhimoze sākas kā sarkans plankums, kas kļūst melns, zils un visbeidzot – zaļš. Kapilāru atjaunošanās procesa beigās sasituma vieta ir dzeltena/brūna, un šāda krāsa saglabājas vienu vai divas nedēļas. Taču var paiet arī ilgāks laiks, ja sasitums ir liels. Dažādās krāsas atbilst dažādām ādā uzkrājušā hemoglobīna sašķelšanās stadijām.

 

2/ Tūska

Tūska – saukta arī par pietūkumu – parādās, kad āda trieciena vietā pietūkst. Tā var parādīties strauji pēc trieciena, to izraisa asins plazmas ieplūšana tuvējos audos. Plazma ir šķidrums, kurā asinsvados cirkulē eritrocīti.

 

3/ Hematoma

Hematoma ir ekhimozes (ziluma) un tūskas (pietūkuma) apvienojums. Vispirms Jums vajadzētu uz skartās vietas uzlikt kompresi un ledu vai paātrināt uzsūkšanos ar īpaši tam domātām aktīvajām vielām, pirms tam nepieciešamības gadījumā konsultējoties ar ārstu.

Kas man būtu jādara?

IKDIENA

Aizsargājiet traumēto vietu atbilstoši Jūsu ārsta norādījumiem. Viņš vai viņa var izrakstīt arī pretiekaisuma līdzekļus. Ja Jūs neesat devies pie ārsta, Jūs vienmēr varat uzlikt ledu, kas palīdzēs samazināt tūsku. Tomēr nekad nelieciet to tieši uz ādas. Profilaktiski pirms kosmētiskām procedūrām var lietot arī īpašus pret zilumiem, sasitumiem un pietūkumu domātus produktus.  

ATTĪRĪŠANA

Bojāto vietu vajadzētu maigi nomazgāt un tad nepieciešamības gadījumā dezinficēt.

 

ĀDAS KOPŠANA

Dzīšanu paātrinoši un tūsku mazinoši krēmi, kas domāti īpaši zilumu, sasitumu un pietūkuma novēršanai. Tie satur iedarbīgas aktīvās vielas, piemēram, arniku, kurai piemīt īpašības, kas novērš iekaisumu un tūsku, kā arī satur nomierinošas un sāpes remdējošas vielas. Jūs šos krēmus varat sākt lietot uzreiz un turpināt lietot, līdz bojājumi izzūd.

Ādas kopšana

Novājināta āda

Cicabio produktu līnija

Āda ir kairināta vai bojāta dažāda veida stresu dēļ

BIODERMA risinājums: Cicabio piedāvā pilnu produktu līniju, lai veicinātu sejas vai ķermeņa ādas atjaunojošos procesus. Izvēlieties to, kas jums vislabāk palīdz nomierināt un atjaunot novājināto ādu.