Woman with hair in the wind

Neatkarīgi no tā, vai apsārtums, roze vai kuperoze ir īslaicīga vai ilgstoša, daži jutīgas ādas tipi viegli pārmērīgi asi reaģē uz noteiktiem apstākļiem. Karstums un UV starojums ir divi faktori, kas veicina vazodilatāciju.

Pakļaujot ādu saules iedarbībai, mazie asinsvadi, kas izraisa apsārtumu, izplešas un kļūst redzamāki, it īpaši cilvēkiem ar gaišu, plānu ādu, kurai ir lielāka tieksme uz apsārtumu. Cilvēkiem ar šādiem ādas tipiem, ir jāaizsargā sava āda, izmantojot krēmus, kas ir īpaši paredzēti saasināta apsārtuma novēršanai.

Kā āda ar izsitumiem reaģē pēc pakļaušanas saules iedarbībai?

Saule var būt ienaidnieks gan pusaudžu, gan pieaugušo ādai ar tieksmi uz akni. Vispirms, šķiet, ka tā pārsteidzoši uzlabo ādu, izsausinot pūtītes. Bet iedegums patiesība sabiezina epidermu , kas pakāpeniski nosprosto poras.

Tas apgrūtina sebuma (kas ir biezāks ādā ar tieksmi uz akni) iespējas brīvi pārvietoties.

Nekas nav manāms, līdz iedegums izbālē. Tajā mirklī poras veido pūtītes, jo tās tika nosprostotas nedēļām ilgi un jo biezāks sebums nevar brīvi pārvietoties. Tas ir klasisks izsitumu atgriešanās efekts pēc saules. Cilvēkiem, kuru ādai ir izsitumi, ir jāaizsargā sevi no saules ar īpaši barojošiem ādas krēmiem, kas ļaus sebumam kļūt mobilākam un kas padarīs ādas tekstūru gludāku, lai novērstu šādu stāvokli. Tie rada netaukainu kārtu, un dažreiz tie ir ar tumšāku nokrāsu. Tie ir izstrādāti, lai matētu sejas krāsu un palīdzētu izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem, kad atgriežaties no brīvdienām.

Pēc raksturojuma jutīga āda, āda ar nepanesību vai alerģiska āda pārmērīgi reaģē uz apkārtējo vidi. Tāpēc ļoti ieteicams nepakļaut ādu saules iedarbībai. Stingri ieteicams cilvēkiem ar šādiem ādas tipiem uzklāt fotoaizsardzības produktu. Tomēr ir svarīgi nošķirt problēmas, lai atrastu vislabāko risinājumu.

Your skin - child protected under the sun
Don't

Gaismjutīgu ādu nedrīkst pakļaut saules iedarbībai. To izraisa noteiktas slimības, kas ir kopš bērnības, vai hiperjutīgums, kas iegūts vēlāk dzīves laikā. Noteiktas medicīniskas terapijas arī var radīt īslaicīgu saules nepanesību. Augstas aizsardzības saules aizsargkrēmi ar SPF 50+/UVA 50 koeficientu ir jāizmanto, lai nodrošinātu pilnu aizsardzību pret UVB un UVA stariem un ierobežotu nopietnas iekaisīgas reakcijas, kādas var izraisīt saules starojums.

Mineral

Dažu cilvēku āda ir alerģiska pret ierastajiem ķīmiskajiem filtriem, kas tiek izmantoti saules aizsargkrēmu formulās. Šajos retajos gadījumos aizsardzību pret sauli nodrošina minerālu formulas, kas ir ievērojami uzlabotas, lai nepadarītu ādu baltu.

Calendar

Visbeidzot, mēs bieži redzam alerģijas pret sauli pirmajā dienā, kad notiek pakļaušana saules iedarbībai. Bieži vien tie ir polimorfi gaismas izsitumi, stāvoklis, kas galvenokārt ietekmē jaunas sievietes (80% gadījumu*), kas izzūd pats no sevis, kad āda sāk iedegt. Kā jau pats nosaukums norāda, tā nav smaga slimība, bet tās simptomi var ietekmēt dzīves kvalitāti. Tās simptomi ir apsārtums, pūtītes un spēcīga niezes sajūta. Vislabākā stratēģija ir aizsargāt ādu ar saules aizsargkrēmu, kas satur plaša spektra savienojumus pret UVB, lai novērstu saules apdegumus, un sastāvdaļas pret UVA, lai bloķētu starus, kas rada alerģiskas reakcijas. 1:1 SPF/IP UVA attiecība ir svarīga šeit. (Tas nozīmē, ka ir pieejama vienlīdzīga aizsardzība pret UVB un UVA stariem, lai novērstu neērtības, ko rada alerģijas).

Ja jums ir bijusi ķirurģiska vai kosmetoloģiska procedūra vai trauma vietā, kas var tikt pakļauta saules iedarbībai, jums ir lielāks hiperpigmentācijas risks, ja dzīšanas process nav pabeigts. Tas var ilgt no astoņiem līdz 12 mēnešiem vai ilgāk.

Ja vieta nav pilnībā sadzijusi, rēta var kļūt brūna uz visiem laikiem. Tas ir risks vasaras laikā, kā arī visa gada laikā. UVA stari ir visur visa gada garumā; tie izkļūst caur mākoņiem un logiem. Tāpēc cilvēkiem ar bojātu ādu vai plankumiem, ir jāizvēlas aizsarglīdzeklis, kas jāuzklāj uz jebkādas bojātās ādas, kas var tikt pakļauta saules gaismai. 

Ar gadiem un vienlaicīgu pakļaušanu saules iedarbībai uz ādas mēdz parādīties plankumi, it īpaši vietās, kas tiek pakļautas saules iedarbībai, piemēram, dekoltē zonā, uz muguras, rokām un sejas.

Šie plankumi ir saistīti ar melanīna nespēju izplatīties. Katra nākamā reize, kad āda tiek pakļauta saules iedarbībai, var saasināt šo stāvokli. Cilvēki ar plankumiem uz ādas var novērst hiperpigmentāciju, izmantojot saules aizsargkrēmu, kas īpaši izstrādāts, lai regulētu melanīna izstrādi. 

Back of a woman under the sun

Gandrīz vienam no septiņiem francūžiem ir aukstumpumpas*. Pakļaušana saules iedarbībai ir viens no faktoriem, kas izraisa tās, kopā ar stresu un nogurumu. Ir pieejami no saules aizsargājošas lūpu krāsas, kas izstrādātas, lai novērstu vasaras radītos lūpu pušumus, vienlaikus aizsargājot jutīgu ādu uz jūsu lūpām no saules ietekmes.

* J Am Acad Dermatol. 2006

Bioderma - Woman protecting from the sun

Vispirms, nodrošiniet, ka bērni uzturas ēnā, un uzvelciet viņiem aizsargapģērbu!

Bioderma - care for family skin

Vislabāk bērniem ir neuzturēties saulē; patiesībā bērnus līdz trīs mēnešu vecumam NEKAD nedrīkst pakļaut saules iedarbībai. Bērnu āda ir plāna un trausla. Tās aizsardzība pret UV stariem ir niecīga; ātrāk tiek apdedzināta āda un iegūts karstuma dūriens. Ārsti regulāri atgādina mums, ka saules radītie apdegumi bērnībā, var atstāt ļoti nopietnas sekas turpmākajai dzīvei. Atbildīgiem vecākiem ir jāievēro daži vienkārši, bet būtiski noteikumi.

 • Bez īpaša iemesla nepakļaujiet bērnus saules iedarbībai, it īpaši no plkst. 11 .00 līdz 16.00. Uzvelciet bērniem aizsargapģērbu: cepuri, saulesbrilles un T kreklu ar garām rokām, vēlams tumšā krāsā.
 • Ik pēc divām stundām uzklājiet augstas aizsardzības SPF 50+ saules aizsargkrēmu vai produktu, kas ir īpaši izstrādāts bērniem. Noteikti atkārtoti uzklājiet to pēc katras peldes, ādas notīrīšanas, kad bērns ir spēlējies smiltīs vai nosusināts ar dvieli.
 • Tāpat jums ir bieži jādod dzert šķidrums dienas laikā, lai vairotu organismā šķidrumu.

PADOMI PAR SAULEI PAKĻAUTIEM ĪPAŠIEM ĀDAS TIPIEM

 1. Pat ja tikai noteiktas ādas vietas, piemēram, seja, ir jutīgas pret pakļaušanu saules iedarbībai, noteikti aizsargājiet pārējo ķermeņa ādu un ievērojiet standarta piesardzības noteikumus par uzturēšanos saulē.
 2. Laikā, kad āda tiek pakļauta saules iedarbībai, noteikti uzturiet ādu mitru un turpiniet izmantot ierastos ādas kopšanas produktus, ja vien ārsts nav norādījis citādi. It īpaši svarīgi ir konsultēties ar ārstu, ja izmantojat medicīniskas terapijas, kas var radīt gaismjutību.

 • Klasiska aizsardzība

  Jutīga āda Iedeguma fotoaizsardzība

  Photoderm BRONZ Huile sèche SPF 30

  Pirmā iedegumu veicinošā sausā eļļa ar SPF 30, kas aktivizē un paildzina dabisko iedegumu.

  Kam tas ir paredzēts?

  Pieaugušie

 • Klasiska aizsardzība

  Jutīga āda

  Cellular bioprotection™ patents

  Photoderm Brume solaire SPF 30

  Augsta aizsardzība, nav nepieciešams iesmērēt.

  Kam tas ir paredzēts?

  Visai ģimenei (bērniem, kas vecāki par 3 gadiem)

 • Aizsardzība bērniem

  Zīdaiņi un bērni ar normālu ādu

  Cellular bioprotection™ patents

  Photoderm KID

  Bērnam patīkama aizsardzība no saules, ko apstiprinājuši pediatri.

  Kam tas ir paredzēts?

  Visai ģimenei (bērniem, kas vecāki par 12 mēnešiem)

 • BIODERMA produkta foto, Photoderm NUDE Touch SPF 50+ 40ml, saules aizsarglīdzeklis ādai ar noslieci uz akni
 • Klasiska aizsardzība

  Kombinēta vai taukaina āda

  Cellular bioprotection™ patents

  Photoderm NUDE Touch SPF 50+ Teinte naturelle

  Minerāls saules aizsarglīdzeklis "kailas ādas" efektam.

  Kam tas ir paredzēts?

  Pieaugušie