Skincare for sensitive skin

Reizēm jūsu āda kņud, citkārt pārņem dzeloša sajūta, bet dažreiz ir tāda sajūta, ka dedzina ādu. Katrā no šiem gadījumiem jums maldīgi liek domāt, ka pastāv dažāda veida jutīgums un tāpēc vajadzīgi dažādi krēmi pareizajai nomierināšanai.

Bez šaubām, pastāv lērums dažādu produktu jutīgas ādas kopšanai. Nereti zīmoli ir izveidojuši paši savas jutīgas ādas apakškategorijas. Pastāv dažādi apzīmējumi, un veikalu plauktos jūs atradīsit tādus raksturojumus kā “jutīga āda”, “pastiprināti jutīga āda” un “reaktīva āda”. Pat “nepanesīga āda”, kad jums šķiet, ka āda nepieņems nekāda veida kopšanas līdzekļus. Un jūs apjūkat no šī klāsta:  “Vai šodien mana āda ir jutīga vai pastiprināti jutīga?” “Vai ārkārtīgi jutīgai ādai domātais līdzeklis gana labi nomierina, vai arī ir sasniegts nepanesības slieksnis?”

Taču vai tiešām visas šīs kategorijas ir tik atšķirīgas? Tās visas šķiet vienas un tās pašas pamatproblēmas – jutīgas ādas – konkurējoši apraksti.

Kā cilvēki visā pasaulē apraksta savu jutīgo ādu? Vai viņi atšķir “sakairinātu” no “pastiprināti jutīgas” ādas?

60%1 pasaules iedzīvotāju āda ir jutīga. Tā ir tik izplatīta parādība, ka daudzi cilvēki internetā dalās savos padomos, idejās un sāpēs. Lūk, neliels piemērs tam, kā cilvēki no tādām valstīm kā Francija, Japāna un Dienvidkoreja tīmeklī apraksta savas jutīgās ādas simptomus.

Lai cik smagi tie būtu, atkal un atkal no jauna tiek minēti vieni un tie paši simptomi. Tas, ko cilvēki saviem vārdiem apraksta, atbilst jutīgas ādas oficiālajai definīcijai – nepatīkamas sajūtas, kas rodas, reaģējot uz tādiem stimuliem, kuriem normāli nevajadzētu izraisīt šādu reakciju. Šīs sajūtas ir durstīšanas, dzelšanas sajūta, nieze, reizēm dedzinoša sajūta un īslaicīgs apsārtums.

1 Farage MA. The prevalence of sensitive skin. Front Med 2019; 6:98.
Sensitive skin symptoms
 • Dr Michèle Sayag, allergologist
  stāsta Dr. Mišela Sajaga, par medicīnas stratēģiju atbildīgā direktore.  - BIODERMA.

  «Objektīvi raugoties, “sakairināta”, “pastiprināti jutīga”, “ārkārtīgi jutīga”, “nepanesīga” – tās visas ir vienas un tās pašas parādības variācijas – visi šie jēdzieni apraksta jutīgu ādu. Tie nav dažādi ādas tipi, kuriem būtu nepieciešama specifiska kopšana. Tie vienkārši apraksta vienu un to pašu simptomu dažādas intensitātes pakāpes. Kad jūsu āda reaģē, neatkarīgi no tā, vai tā ir sīka kņudoša vai dedzinoša sajūta, arī šo reakciju bioloģiskie mehānismi visai jutīgai ādai ir vienādi,»

  stāsta Dr. Mišela Sajaga, par medicīnas stratēģiju atbildīgā direktore.  - BIODERMA.

Simptomi ir viens. Bet kāds ir jutīgas ādas cēlonis?

Tāpēc visi jutīgas ādas simptomi ir vairāk vai mazāk iekaisušas ādas pazīmes. Simptomu ārstēšana palīdz, taču tā neatrisina problēmu. Lai to izdarītu, ir jānovērš cēlonis.

Kā tad rodas jutīga āda? Izskatās, ka cēlonis ir viens no diviem. Abos gadījumos tas vairāk par visu ir saistīts ar uztveri – sajūtu ādā, kas ir pietiekami spēcīga, lai ietekmētu cilvēka dzīves kvalitāti. No jums tiek sagaidīts, ka jūs piecietīsit diskomfortu ikreiz, kad piedzīvosit reakciju.

Ja gribat uzzināt vairāk, izlasiet mūsu rakstu "Kas ir jutīga āda un kā var zināt, ka jums tāda ir?"

Der zināt

Jutīga āda var būt dabiski.

Jums piemīt dabiska jutība, kas ir arī pastāvīga. Tāpēc jūs gribat to pēc iespējas efektīvāk apvaldīt un kontrolēt.

 

Ādas jutīgumu var arī ārēji izraisīt

Šī ārēji izraisītā jutība ir gadījuma rakstura un pārejoša, taču visumā pasaulē tā kļūst par aizvien izplatītāku parādību. Jūsu ādu padara jutīgu un tā reaģē uz tādiem ārējiem faktoriem kā piesārņojums, kosmētika vai stress, nosaucot vien dažus no daudziem. Jūs varbūt vienmēr neapzināties, ka kaut kas var izraisīt jūsu ādas reakciju. Jūs kopumā vēlaties nostiprināt savu ādu.

 

Sensibio Defensive moisturiser for sensitive skin

Ja jums ir jutīga āda, jums jau ir tik daudz nepatīkamu sajūtu, ar kurām jātiek galā. Sākot ar savu ādu, turklāt vēl savu ikdienas kopšanas ieradumu maiņu, un beidzot ar produktu izmēģināšanu, lai atrastu īsto, kas nomierina. Jūs var satraukt tas, ka jūs tik maz spējat kontrolēt savas ādas labsajūtu.

Taisnība, jutīgai ādai ir radīts milzīgs produktu klāsts. Taču, izveidojot ap to burbuli, šie produkti pārmērīgi aizsargā ādu, nevis palīdz tai pielāgoties un dzīvot savā vidē. Tie neko vairāk nedara, kā tikai atvieglo simptomus, nevis novērš dažādos jutīguma cēloņus. Ja vairāk iedziļinās, ar aktīvu kopšanu var novērst jūsu ādas jutīguma cēloni, lai palīdzētu ādai pašai sevi labāk aizsargāt, un nomierinošā iedarbība ir noturīga, sniedzot arī atvieglojumu!

Lai palīdzētu, Laboratoire BIODERMA ir radījusi Sensibio Defensive – aktīvu nomierinošu krēmu, kura pamatā ir NAOS ekobioloģiskie principi. Ņemot vērā ādu kā ekosistēmu un iedarbojoties uz jutīgas ādas cēloņiem, Laboratoire BIODERMA jutīgai un sensibilizētai ādai piešķir spējas labāk aizsargāt pašai sevi. Ar Sensibio Defensive jūsu āda saņem stimulu, kas tai nepieciešams, lai spēcīgāk un efektīvāk pretotos kairinātājiem un ierosinātājiem un harmoniski sadzīvotu ar apkārtējo vidi.

Ar Sensibio Defensive jūs tāpat iegūstat mitrinošu līdzekli savai jutīgajai un sensibilizētajai ādai, lai kāds būtu cēlonis. Viens krēms, kas vienkāršo jūsu ādas kopšanas rituālu, vienkāršo arī  jūsu izvēli, ko lietot, un vienkāršo visu kopšanu.

Par mūsu produktu vairāk uzzināsit, izlasot mūsu rakstu "Sensibio Defensive: aktīvs nomierinošs krēms, kas stiprina ādas pašaizsardzību"

 • Ikdienas ādas kopšana

  Peaux sensibles et sensibilisées

  Defensive tehnoloģija

  Sensibio defensive

  Viegls nomierinošs aktīvais krēms, kas nostiprina ādas pašaizsardzības spējas pret agresīviem faktoriem

  Kam tas ir paredzēts?

  Pieaugušie, Pusaudži

 • Ikdienas ādas kopšana

  Peaux sensibles et sensibilisées

  Defensive tehnoloģija

  Sensibio Defensive rich

  Bagātīgs nomierinošs aktīvais krēms, kas nostiprina ādas pašaizsardzības spējas pret agresīviem faktoriem

  Kam tas ir paredzēts?

  Pieaugušie, Pusaudži

 • BIODERMA produkta foto, Sensibio H2O 500ml, Micelārais ūdens jutīgai ādai
 • Ikdienas ādas attīrīšanas līdzeklis, ko nav nepieciešams noskalot

  Jutīga āda Normāla āda

  Micelārā tehnoloģija

  Sensibio H2O

  Dabiski tīra āda, kas ir nomierināta un atbrīvota no dekoratīvās kosmētikas un piesārņojuma.

  Kam tas ir paredzēts?

  Pieaugušie, Pusaudži

  Noskalojams attīrīšanas līdzeklis

  Jutīga āda

  D.A.F. Patents

  Sensibio Gel moussant

  Nomierinošs micelārais attīrošais gels, kas pastiprina ādas dabisko mitrināšanu.

  Kam tas ir paredzēts?

  Pieaugušie, Pusaudži