Covid-19 pandēmija ir ieviesusi visdažādākās izmaiņas mūsu dzīvē – darbā, mūsu sabiedriskajā dzīvē un mūsu ieradumos. Visā pasaulē maskas valkāšana nu ir kļuvusi par ikdienas dzīves sastāvdaļu un labāko veidu, kā izvairīties no inficēšanās. Tomēr, pat ja maskas valkāšana ikdienā ir absolūta nepieciešamība, tas nav nekas patīkams – vēl nepatīkamāk, ja Jums ir jutīga āda. Arī bez maskas jutīgai ādai piemīt nosliece pārmērīgi reaģēt uz pilnīgi visu – kairinājumu, piesārņojumu, alergēniem, kosmētiku, aukstumu, karstumu, vēju.. Ātri vien sākas kņudēšana, nepatīkamas sajūtas, savilkuma sajūta, nieze vai dedzinoša sajūta. Reizēm arī apsārtums. Ilgstoša maskas valkāšana var saasināt stāvokli. “Sejas maskas dēļ mana seja ir sarkana… mana sejas maska dedzina manu ādu… es nespēju izturēt kairinājumu, ko izraisa mana ķirurģiskā maska." Daudzi cilvēki ar jutīgu ādu sūdzas par ķirurģisko vai auduma masku blakusefektiem.

maskné-img-mask-side-effects2
  • Dr Michèle Sayag, allergologist
    Dr Michèle Sayag, Allergist - Bioderma.

    Jūtīgai ādai vairāk nekā citi ādas tipi cieš no maskas nēsāšanas ar visām parastajām kairinājuma pazīmēm: tirpšana, nieze, vilkšana, vispārējs diskomforts un pat apsārtums.

     

    Dr Michèle Sayag, Allergist - Bioderma.

Jutīgu ādu maskas kairina, un sekas var būt divējādas.

  1. Berzes izraisīts kairinājums – elastīgo saišu berze aiz ausīm, berze uz deguna un vaigiem… Ādas aizsargbarjera tiek sagrauta, āda kļūst sausāka un jutīgāka.
  2. Palielināts piesārņojuma daudzums uz ādas – maskas iekšpusē elpošanas rezultātā ir silts un mitrs, mūsu izelpas ietekmē uzkrājas ogļskābā gāze. Šis piesārņojums ir piedevām tai vispārējai videi, kuru jutīgai ādai jau tā ir grūti izturēt.

Maskas valkāšanas dēļ Jūsu sejas tīrīšana kļūst vēl svarīgāka. Taču ne jebkādā novecojušā veidā…

maskné-img-mask-two-effect-rubbing-pollution

maskné-img-mask-side-effects1

Ar sejas maskas valkāšanu saistītā kairinājuma novājināto jutīgo ādu vajadzētu attīrīt ar maigiem līdzekļiem. Visādā ziņā izvairieties no berzēšanas, jo tās rezultātā var pastiprināties ādas aizsargbarjeras bojājums. Taču attīrošajam līdzeklim ir jāattīra arī no visām piesārņojuma un netīrumu paliekām, kas uzkrājas uz ādas virsmas. Īsts izaicinājums ir atrast nevainojamu līdzsvaru starp ādas aizsargbarjeras respektēšanu un attīrīšanas efektivitāti.

Nevar būt ne runas par pārāk intensīvu tīrīšanu vai nepiekāpīgu dekoratīvās kosmētikas noņemšanu. Pietiks ar attīrīšanu no rītiem un vakaros, citādi tas tikai saasinās ādas stāvokli. Higiēnai ir jābūt metodiskai, bez berzēšanas un neizmantojot līdzekļus, kas noloba vai ir pārāk kairinoši.

Dr Michèle Sayag, Alergologs

Micelārais ūdens – ideāls attīrošs līdzeklis jutīgai ādai

Micelārais ūdens, kas nav jānoskalo šobrīd vairāk nekā jebkad ir jutīgas ādas labākais sabiedrotais – jo vairāk tāpēc, ka tiek valkātas maskas, skaidro dermatoloģijas profesore Brigita Dreno (Brigitte Dreno), Nantes CHU universitātes slimnīcas Francijā Dermatoloģijas nodaļas vadītāja.

"Salīdzinājumā ar ziepēm vai attīrošo pieniņu micelārais ūdens nodrošina līdzsvaru starp ūdeni un eļļu ar fosfolipīdiem. Piesārņojuma daļiņas pieķeras šīm micellām, un tad ūdens tās pārnes uz vates piciņas. 

  1. Micelārais ūdens noņem visu dekoratīvo kosmētiku no ādas.
  2. Tas notīra tauku dziedzeru izdalījumus – sebumu – kuru izmaina oglekļa dioksīds, kuru mēs zem maskas izelpojam.
  3. Tas notīra piesārņojuma smalkās daļiņas no mūsu sejas,
  4. Un vissvarīgākais – micelārais ūdens aizsargā ādas aizsargbarjeru, pateicoties tā pH līmenim, kas ir tāds pats, kā ādai, tādējādi uzturot:
  • dažādību ādas mikrobiomā (mikroflorā), kas novērš iekaisumu,
  • virsējā - epidermas slāņa mitrināšanu ar ūdeni.

 

Citiem vārdiem runājot, micelārais ūdens notīra visas piesārņojuma daļiņas un noņem visu dekoratīvo kosmētiku no ādas, bez nepieciešamības to noskalot, vienlaikus respektējot mikrobiomu un ādas aizsargbarjeras funkciju. Tādējādi kairinošākās sejas maskas valkāšanas blaknes tiek mazinātas, pateicoties ūdens nodrošinātajai mitrināšanai (svaiguma sajūtai) un eļļai, kas nostiprina ādas aizsargbarjeras funkciju."

 

*Aerobo daļiņu iedarbība un ādas ārēja novecošana. Vierkötter A, Schikowski T, Ranft U, Sugiri D, Matsui M, Krämer U, Krutmann J. J Invest Dermatol. 2010 Dec;130(12):2719-26.

Pateicoties micelārajam ūdenim, var efektīvāk ierobežot sejas maskas valkāšanas kairinošo ietekmi.

Dermatoloģe Brigita Dreno (Brigitte Dreno), Nantes CHU universitātes slimnīcas, Dermatoloģijas nodaļas vadītāja

Your Skin - Sensibio H20 Ambassador- Tina

Jutīgai ādai domātais izcilākais produkts, pasaulē pirmais micelārais ūdens vēl aizvien nav zaudējis savu nozīmi.  Bioderma  Sensibio H2O maigi attīra seju un acis.

  • Augstas panesības maigo sastāvu nodrošina rūpīgi atlasītās sastāvdaļas, bet iedvesma gūta ādas dabiskajā bioloģijā. Tas respektē ādas aizsargbarjeras funkciju un līdzsvaru.
  • Nav nepieciešamības noskalot. Un nav nekāda riska, ka varētu izraisīt reakciju līdzīgi krāna ūdenim, kas jutīgai ādai var būt kairinošs.
  • Efektīvs līdzeklis, kas notīra dekoratīvo kosmētiku, netīrumus un piesārņojuma daļiņas.

Atklājiet Sensibio H2O

  • Sensibio H2O nomierina jutīgu ādu jau ar pirmo lietošanas reizi 97% lietotāju1
1Organoleptisko īpašību, iedarbīguma un panesības novērtējums attiecībā uz Sensibio H2O. Lietošanas tests, subjektīvais novērtējums 30 brīvprātīgo ar jutīgu ādu vidū. CIREC, Francija, 2013 (Lb13041)
  • Sensibio H2O notīra 99.8% putekšņu2 un 98% smalko daļiņu3

2Sensibio H2O attīrošā iedarbīguma novērtējums attiecībā uz putekšņu daļiņām, tests 20 brīvprātīgo vidū Francijā, CIREC, 2019. gada jūlijā (Rd19016)
3Sensibio iedarbīguma, novēršot piesārņojumu, novērtējums, tests 12 brīvprātīgo vidū, CERCO, Francijā, 2017. gadā (STb17041)
  • Sensibio H2O respektē 95% ādas mikrobioma dažādību4
4Klīniskais pētījums 20 brīvprātīgo ar visiem ādas tipiem vidū, 2020. gada martā.
maskné-sensibio-img-packshot

Seši padomi, kā labāk paciest savu sejas masku

Ko Jums vajadzētu darīt, ja Jūsu sejas maska rada dedzinošu sajūtu sejā? Vai pēc maskas valkāšanas Jums aiz ausīm ir sausa āda? Vai maska var izraisīt alerģisku reakciju? Kā Jūs samazināt maskas valkāšanas rezultātā radušos apsārtumu?
Te būs dažas idejas, lai cilvēkiem ar jutīgu ādu atvieglotu maskas valkāšanu.

maskné-picto-mask-change

1. Dažādojiet Jūsu valkāto masku veidus, lai ierobežotu lokālus kairinājumus: tradicionālās ķirurģiskās maskas, auduma maskas ar elastīgo saiti aiz Jūsu ausīm, uz pakauša sasienamas maskas… Pārliecinieties, ka Jūsu maska nav pārāk cieša, lai līdz minimumam samazinātu berzes punktus. Izvēlieties maskas, kurām nav daudz krāsu, kas samazina iespējamos alergēnus.

maskné-picto-mask-moist

2. Nevalkājiet mitru masku. Noņemiet to pēc sarunas vai svīšanas.

maskné-picto-mask-wash

3. Neaizmirsiet regulāri mainīt un mazgāt savu masku, ievērojot oficiālos ieteikumus, un vēl biežāk, ja uzskatāt to par vajadzīgu, lai novērstu to, ka Jūsu ādai ir pārāk ilgs kontakts ar piesārņojuma daļiņām. Izmantojiet hipoalerģisku mazgāšanas līdzekli un mazgājiet 60°C temperatūrā.

maskné-picto-mask-wait-15-minutes

4. Nogaidiet vismaz piecpadsmit minūtes pēc mitrinošā krēma uzklāšanas no rīta, pirms uzliekat savu masku.

maskné-picto-mask-makeup

5. Mēģiniet zem savas maskas nelietot dekoratīvo kosmētiku.

maskné-picto-mask-change-regularly

6. Noņemiet savu masku, kad infekcijas risks ir zems vai nepastāv vispār, piemēram, kad esat mājās vai savā automašīnā.